Skip to main content

Привіт. Сьогодні у нас огляд інструментів Select. Взагалі рибацькі інструменти – це такі придумаси, якими хочеш – не хочеш, а починаєш з часом регулярно користуватися. І не через те, що це там модно чи в тренді, а тільки через те, що це дуже зручно і практично на рибалці.

Вони бувають універсальними, широко спеціалізованими. Вони бувають вузкоспеціалізованими без яких у певних ситуаціях, як мінімум буде просто некомфортно.

Я більше ніж впевнений, що серед нашого асортименту інструментів ви зможете знайти для себе потрібні під ваші умови під ваші задачі і будете з задоволенням ними користуватися.

Ліп гріп

Почнемо спочатку з тих інструментів, які у нас з’явились трохи раніше.

Ліп гріп. Іншими словами – це челюсний захват. Ви дуже часто могли бачити на різних фотографіях і відео, як з ним фотографуються тримаючи рибу. Колись у нашому асортименті було три різних розміри: великі, середні, маленькі. Але ми вирішили залишити тільки середній, як самий оптимальний. З ними фоткатись класно і свою функцією він, в принципі, виконує.

Для чого нам ця штука загалом? Він, в першу чергу, для безпеки. Коли ми хочемо підняти рибу з води, щоб ми це не робили руками. Ну мова, в першу чергу, йде про щуку, тому що вона має зуби, гострі жабра і досить часто ті, хто ловлять щуку знають, що трапляються такі травми порізи, садини і тому подібне.

Вони бувають також ще металічні і пластмасові. Наш пластмасовий. У металічних, як правило є тонкі губки і вони дуже часто проривають щелепу для риби. Ну і якщо ви хочете відпустити рибу то це вже не дуже добре. А у наших, тут досить широка площа, вони дуже щільно притискають рибу і у риби немає шансів пошкодити,
а принаймні їх стає набагато менше і ми можемо спокійно відпустити рибу.

Конструкція. Вона проста яку більшості ліп гріпів. Досить широко розводяться робочі губки, потім ми затискаємо і дожимаємо до кінця, це як фіксатор і вже назад немає можливості їх розкрити. Він плаваючий – це також дуже зручно, якщо він ненароком випав з човна, чи десь, коли ходите в забродку його можна спокійно буде взяти. На відміну від металічного, за яким прийдеться пірнати, якщо дозволяють умови.
І тим не менше є ремінець, така страховочка, якщо потрібно.

У даного інструменту, спеціальної форми руків’я, воно не ковзке, зручно тримати і, до речі, конструкція дозволяє користуватися однією рукою.
Це якщо в нас один у руці там спінінг чи підсак з рибою, другою, тик-тик, взяли і рибачимо далі.

Корнцанг

Корнцанг – це такий хірургічний інструмент, який дуже давно вже прижився у рибаків у їх повсякденному житті. В першу чергу, ми його використовуємо для діставання приманки з пащі щуки. Знову ж таки, тільки для того, щоб не лізти туди руками за приманкою, тому що можна порізатись це дуже неприємні відчуття.

Якщо говорити не про щуку, це може бути також практично використана і для іншої риби. Наприклад, якщо риба дуже глибоко заковтнула і нам буде зручніше тоненьким, акуратним інструментом дістати звідти приманку, щоб пальцями не порвати рибі пащу. Щоб, якщо ми хочемо, її відпустити і щоб вона могла спокійно далі жити.

Він виконаний із дуже якісної сталі. Має гумові накладки, такі щоб було не слизько і замок для того, щоб можна було фіксувати, прижимати або, як часто вішають на пояс, на підсак, прямо за сітку і він так весь час, його не потрібно шукати. Тобто ви можете повісити туди, куди вам буде зручно, щоб ви його бачили і ним користувалися. До речі, на багатьох форелевих водоймах заборонено діставати приманку руками.

Тобто ну от є такі правила, тим більше на змаганнях, взагалі немає бути контакту риби руками і без такого інструменту навіть не допускають.
В принципі допустити то можуть, але вам не зарахують рибу, якщо ви будете діставати рибу руками, а не будете користуватися подібним інструментом.

У нас є три розміри: 14 см, це був 16 см і більш довгий 18 см, кому який більше підходить. Ну зрозуміло, для малої риби можна менше взяти, для великої риби більший взять.

Ретривер

Наступна штучка – це не зовсім інструмент але дуже практичний девайс, ретривер – пружинка з кільцями карабіном. Для чого, для того, щоб потрібні речі завжди були під рукою. На один кінець ми можемо причепити ножнички, ми можемо причепити корнцан, ліб-грип, плоскогубці, інший кінець ми чіпляємо або на жилетку розгрузку, або на поясну сумку, або просто на пояс. Також можемо чіпляти це до якихось елементів човна, знову ж таки, щоб воно було все поряд і під рукою.

А інший момент – це щоб не загубити щось із наших інструментів. З одного боку, якщо щось падає у воду ми це можемо дістати це добре,
якщо нема можливості дістати, знову ж таки ця штука страхує від подібних моментів, неприємних.

Розтягуватись він може приблизно на метр. Більше ніж достатньо для того, щоб робити якісь маніпуляції з інструментами під час рибалки.

Магніт

Далі у нас магніт.

Глобальна його задача приблизно така сама, як і у ретрівера. З одного краю ми маємо кільце, куди ми можемо причепити інструмент, а з іншого краю карабін, на який ми можемо причепити цей інструмент туди, куди нам потрібно: жилетка, пояс чи кудись ще.

Крім цього у магніта є декілька моментів-переваг від звичайного ретривера. Він взагалі не зковує рухів. Тобто якщо тут є обмеження метр, то в даному випадку ми просто роз’єднали і коли нам потрібно ми просто підвели і він сам відразу чіпляється один до одного.

Його можна зустріти, побачити у рибаків, які займаються стрімовою рибалкою. Вони використовують такі невеличкі підсаки ракетки, які вони чіпляють за спину. Тобто на жилетці часто у них є тут така петелька, спеціальна ззаду, куди можна причепити або карабін, або кільце.
Іншу половину ми чіпляємо на підсак. Коли ми рибу взяли, за спину завели, магніт зчепився і ми далі можемо ходити по річці. Тобто він ніде перед нами не буде, не буде наші сковувати рухи, не буде заважати. Ну погодьтесь, що звичайний, класичний підсак, коли ловиш в заброд буде незручним.

До речі, досить часто такий магніт я використовую на форелевій рибалці, це для релізера. Це така штука, яка дозволяє нам швидко відчіпляти форель (як правило на форелевих водоймах), від коливалки, гачка. Якби я використовував отакий ретривер, то він би у мене під вагою самого ж трівера трохи телепався під ногами і це було б трохи незручно. Він би заважав, він би царапався об землю. Тим більше, якщо я присів десь чи нахилився, а ця штука, скажімо, ближче піднімає його від землі. Він знаходиться біля пояса в мене і коли я собі відчепив, рибу відчепив, сюди підвів, клац і відпускаю руку і я можу далі продовжувати рибалку.

До речі один лайфхак згадав, була якось рибалка на одній комерційній водоймі. Там вимостки, все зручно, ловили собі щучку і після чергової рибки в мене корнцанг мій впав в воду. І якби корицанга немає, щуча водойма, а він мені потрібен. Тому що приманки доставати трохи незручно і приходиться більше часу, без корнцанга витрачати на те, щоб безпечно дістати приманку.

Але суть не в тому. Я просто взяв на снасть, якою ловив, на карабінчик причепив половинку магніта і біля вимостки по воді почав так перевіряти дно в спробах знайти свій корнцанг. Ну він металічний, магнітиться і я успішно знайшов свій інструмент. І до речі знайшов ще два чужих зевника, які також мені потім пригодилися в майбутньому.

Ось така корисна штука.

Хук кіпер

Далі я вам хочу показати ще одну штуку. Це хук кіпер. Він зйомний.

Дуже часто рибаки не знають, хочуть вони чи не хочуть, комусь тут є хук кіпер він незручний вони його просять зрізати. Комусь не вистачає вони просять ротбілдерів його поставити. Хтось взагалі не заморочується, чіпляє за раму кільця свою приманку під час переходів.

Ми вирішили зробити таку просту, потрібну, кому потрібно кому не потрібно але вона зручна. Легко монтується. Можна і причепити на будь-яку частину спінінга. Можна і з цієї сторони, можна з цієї, можна зі зворотньої сторони. Головне щоб її не чіпляти високо, скажемо на віддалі від катушкотримача.

Тому що, якщо тут її чіпляти, то під час закиду і бокового вітру велика вірогідність того, що шнур злітаючи з котушки буде чіплятися і закид буде суттєво коротший.

Тут є два місця для кріплення. Одне вище, одне нижче, яким буде зручніше користуватися таким можете користуватися. Із деталей.
Хотів би показати, що на зовнішній частині, яка прилягає до вудилища є така накладка з м’якої тканини для того, щоб не шкрябати вудилище.
До речі, досить зручно можна переміщати, якщо потрібно, туди-сюди або розвертати.

В залежності від товщини комлевої частини спінінга, є два варіанти різного розміру кілець гумових. Одне більше для більш товстих спінінгів і тонше для тонких спінінгів.

Кусачки

Поїхали далі. Тепер я вам покажу наші кусачки.

Це відносно новинка в нашому асортименті, випускається в двох кольорах: чорний і оранжевий. Кусачки досить зручна, ергономічна така, практична штучка, для того, щоб кусати шнур, флюр чи просто жилку.
Я вам коротко продемонструю, як вона це робить, тобто вони повинні кусати досить просто. Сподіваюсь було видно.

Крім звичайної функції кусачок, у цього інструменту є ще додаткові переваги. Такі як невеличкий надвір, тобто, така собі міні-точилка для гачків. Для мікрухи, для невеличких гачків вона вряче підійде, тому що там дуже тонка проволока, тонке жало. Але якщо говорити про великі гачки, там джиг голівки, якщо ми ловимо в місцях де є там ракушка каміння і жало трошки загнулось чи затупилось і у нас немає можливості замінити на потрібний гачок наш монтаж, ми спокійно можемо підточити трошки і я вам скажу, що колись я сумнівався, що це доречно і має якийсь зміст але все ж таки, коли спробував, дійсно у гачка з’являється друге життя і можна далі продовжувати рибалку.

З одного кінця цього інструменту є невеличка голка. Її як правило використовують, якщо сталася борода невеличка, тобто котушка скинула петлю і щоб її розплутати було зручно ми цією голкою розпушуємо вузол і таким чином нам буде легше розпутати в принципі весь шнур. Також ще бувають такі ситуації.

Я часто це зустрічав на балансирах чи невеличких приманках. Коли під час фарбування їм фарбою чи лаком закрашують петельки робочі, куди ми там чіпляєм застібки чи якісь гачки. Цеєю голкою також буде зручно прочистити отвір в цих петельках наших приманках. Ну це такий нюанс але тим не менше, інколи це також може стати в нагоді.

Ножиці

Тепер переходимо до ножиць.

Таких інструментів в нас в асортименті ще не було і в принципі складно сказати, що це чисто спінінгова штука. Ні, це універсальні інструменти і підійдуть, як і для спінінгістів так і для фідеристів, і для карпятників, вони потрібні всім.

У нас є три нові моделі. Одна ось така модель, вони досить маленькі, компактні. Мають, що важливо широкі вушка це зручно, якщо пальці не у всіх тоненькі чи середнього розміру. Ці будуть досить зручні для багатьох рибаків. Лезо у них серейторне, тобто з одного боку вони мають такі зубчики як пилочку. Тобто для шнура, багато хто знає, що це є великим плюсом, щоб легко його різати.

Знову ж таки продемонструю. Я не показую, як ріже жилку, я не показую, як ріже флюрокарбон, тому що всі ми знаємо, що це зробити для любого інструменту дуже просто. А от різати шнур, тим більше без натяжки – це вже якраз показує наскільки хороші є ножиці, чи будь-які інші інструменти.

Я думаю було добре видно, що вони з шнурами справляються, я тримав його не натягнутим, що спрощувало б цю роботу. Тут є маленьке кілечко завідне, якщо нам потрібно причепити до якогось ретривера, чи до магніту, чи ще кудись, вони завжди в нас були під рукою.

Наступні ножиці мають трохи іншу форму в них вушка ще більше і вони мають трохи довші і більші леза. До речі, на відміну від цих, тут ці ножнички мають такі притуплені кінчики, тобто вони досить безпечні.
Я не боюся так палець прикладати, я не боюсь, що вони мене проколять, чи поріжуть. Ну можна їх куди завгодно класти, а ці ножички, вони вже все-таки гостріші. Саме для цього у них є захисний такий чохол на їхнє леза, щоб можна було їх безпечно транспортувати і використовувати, переносити.

Вони точно так само мають одне лезо серейторне, що спрощує нам їхнє використання з різними шнурами тонкими і не тонками. Ріжуть дуже легенько. Можна нігті підстригти, але я не раджу підстригати нігті такими ножицями, тому що вони мають зубчики і ці зубчики потім залишаються на нігтях. Потім ці зубчики на ногтях чіпляють шнур він починає сататися. Ну я ніколи не пробував але мені друг один розповідав, тому краще не треба такого робити.

Ще одні ножнички. Це ножиці-трансформери, які мабуть самі безпечні, самі зручні і їх взагалі можна назвати карманними. Займають мінімум місця, легко складаються, легко розкладаються. Точно так само, як і дві попередні моделі, одне лезо серейторне. Тобто для шнурів, повторюю ще раз, дуже класні і легко ріжуть, взагалі без всяких напрягів.

Плоскогубці

Тепер переходимо до наступного типу інструментів, це плоскогубці.

Цю модель ви у нас уже могли раніше бачити. Так вона в нас була. На перший погляд здається, що це прості плоскогубці, ну десь так воно і є але це мій, мабуть, самий улюблений інструмент. Він практичний і для мене він дуже зручний.

По-перше, він має подовжені губки, що дає можливість використовувати цей інструмент, як екстрактор, корнцанг. Знову ж таки, якщо в мене немає з собою, так сталося, цього інструменту, цей інструмент також з цим справиться. Я зможу дістати навіть приманку, якщо риба дуже глибоко заковтнула. На кінчиках є один зубчик, це пристосування для того, щоб попрацювати з завідними кільцями. Це спрощує, нам не потрібно нігтям піджимати, підважувати для того, щоб поміняти трійник чи якийсь інший гачок на нашому монтажі.

Це розтискувач для завідних кілець. Враховуючи його досить маленький розмір, це дає можливість працювати, відповідно, з досить маленькими завідними кільцями. Також на внутрішній стороні робочій поверхні є такі пазики, прорізи, це для того, якщо ми робимо повідці власноруч.

Є обжимні трубки спеціальні, а є повідковий матеріал, флюро карбоновий чи металічний і вони обтискають ці трубки певним чином затискають, і ми собі можемо робити різні повідці, і не тільки повідці. Також монтажі для великих приманок, цей дивайс також може стати в нагоді.

Також у цього інструмента є кусачки – дуже гострі і надійні. Зараз мало інструментів є в яких немає кусачок, це скажемо така мінімально необхідна річ. Знову ж таки продемонструю, як вони ріжуть шнур. Шнура тут вже трошки стане менше після цього, після цих зйомок. Так просто і легенько.

На зовнішній стороні цього інструменту є такі специфічні прорізи. Вони мають різну ширину, багато хто не знає для чого ця штука. Так ось, ці прорізи тут зроблені спеціально для того, щоб ми могли регулювати носову петельку воблера, якщо потрібно налаштувати його гру. Таке трапляється не тільки у бюджетних китайських воблерів також у японців це інколи трапляється.

Для чого різна ширина? Різні по розміру приманки мають носові петельки різної товщину проволоки і для того щоб це було зручно ми просто петельку вставляємо і підгинаємо в потрібну сторону. Щоб наш воблер мав чудову, ідеальну гру і ми могли ловити рибку.

Ручки. Вони мають гумові накладки, вони не ковзкі, зручні в руках. Користуватися зручно нам ще допомагає пружинка, яка автоматично розводить ручки цього інструменту. Також тут є петельки на ручках.
Якщо нам потрібно причепити на завідне кільце, щоб вони в нас були поряд на ретривер, чи на магніт, чи на якісь подібний інструмент.

Далі я вам хочу показати ще один інструмент. Класичними плоскупцями їх назвати не можна але вони можуть використовуватись, як для якихось специфічних, делікатних маніпуляцій і робіт. Ними точно так само, як і пласкогупця можна прижимати, якщо нам потрібно якісь там свинець чи щось інше піджати. У маленької риби ми можемо використовувати їх, як екстрактор для того, щоб приманку діставати.

Вони мають кусачки різці для того, щоб різати шнур, жилку, флюр, а також я ними користувався, коли робив повідці із сплетеного металу.
Тобто я ними перекусую, вони добре кусають але я прекрасно розумію, що в майбутньому кусати жилку вони будуть гірше, якщо я ними ріжу метал.
Але для мене це величезний плюс використання цього інструменту.
У нас подібний інструмент колись був але зараз ми його замінили.
Якщо ті були зручні, в принципі, такого типажу, то у цих є ще одна перевага, яка для мене має дуже величезне значення, це розтискач для завідних кілець.

Багато хто знає, що я фанат форелевої рибалки. А ті хто ловлять форель, заміна гачків, це настільки звична справа і це робиться настільки часто, навіть якщо брати якісь там один день змагань ну це півдня чи рибалку, це може бути до 10 разів ми можемо міняти гачки. Для того щоб це робити швидко, ось така штука дуже буде в нагоді.

Хтось мені скаже, що немає кращого, ніж один відомий японський бренд, який виготовляє щось типу пінцета такого з зубчиками, що це саме зручний. Повірте, коли я покористувався саме оцим інструментом для завідних кілець маленьких для мене краще вже немає. Я просто перевірив це на практиці. Тут можна робити це навіть для кілець розміром 3 мм.
Це дуже маленька, це одні із найменших які використовуються для форелевих приманок.

Ручки також мають гумові накладки, вони не слизькі, зручні.
Є пружина, яка нам дозволяє легко користуватися, яка автоматично розводить ручки. Під час транспортування, якщо вам не потрібно щоб вони були ось в такому вигляді є замок, така защіпка, яка буде їх тримати в зведеному стані.

Ще один інструмент, який у нас з’явився зараз. Також щось схоже на плоскогубці, також має довгі губки, які ми можемо використовувати як екстрактор.

Як і попередніх інструментах тут є зубчик. Він трошки більшого розміру, тобто, ну для звичайних воблерів, там від 80 мм, там до 130-х. Для того щоб міняти трійники, для кілець приблизно 6-7 мм, ну скажемо, не менше.

Точно так само тут є кусачки. Одна сторона з яких серейторна з зубчиками. Точно так само, як і в попередньому інструменті можна використовувати для флюра, для шнура і також для виготовлення повідків металічних, можна кусати метал ними.

Ручка. От тут ручка – це сама цікава штука в цьому інструменті. Здавалось би простий інструмент але тут з’являється в нас два бонуси. Це в ручці звичайний ножик, такий невеличкого розміру і з іншої ручки в нас є ще один ножик, він уже такий йде з пилочкою.

Ну я можу казати, що вони будуть в нагоді якщо треба там салка підрізати на перекусі чи ковбаску покришити. Кому і для чого це знадобиться але штука однозначно зручна і практична. Легкі, в руках лежать зручно.

Також на ручках є пружина для автоматичного розведення іх, і є замок фіксатора, якщо нам це не потрібно. Під час транспортування чи просто, щоб вони лежали десь в сумці, чи у відповідному для них місці.

Мультитул

І ще одна новинка остання на сьогодні. Це мультитул.

Переоцінити цю штуку складно, досить часто вона нам стає в нагоді. Це такі складні плоскогубці, ну це не зовсім плоскогубці тому, що функції є тут досить багато.

Кусаєчки, зубчик для розвідних кілець, пазіки для обжимних трубок. Але саме цікаве це далі. Це інструменти, які нам можуть знадобитися рідше але також досить корисні. Викрутка шліцева, викрутка хрестова, відкривачка для пляшок, як же без неї. Також є викрутка шліцева але більш тоненька. Також тут є шило. Також тут є ножик з пилкою на одному з боків якого є такий натфіль, яким можна щось підточити під чи підгострити. Я маю на увазі якісь гачки але знову ж таки не маленького розміру, а щось велике і в тому випадку, якщо у вас немає чим замінити потрібний монтаж. І звичайний ножик, трохи більшого розміру, класичний, якщо так можна сказати.

Ось такий, 10 в одному інструмент, який може підійти і як на подарунок, якщо ви комусь хочете зробити таку приємну штуку. Досить легкий, простий і легко лежить в руці.

Якщо у вас залишились якісь питання на рахунок цих товарів чи інших задавайте їх в коментарях.

Підписуйтесь на наш канал.

Можете задавати питання безпосередньо мені в соцмережах з задоволенням буду відповідати.

До зустрічі на воді.

Close Menu

SELECT —
снасті та приманки,
що ловлять